Скломагнезитовий лист

У даній статті дається опис і визначення, що таке стекломагнезітний лист. Ви дізнаєтеся, де він використовується, які бувають види, їх призначення, отримаєте рекомендації щодо вибору, використання та монтажу.

Скломагнієвий лист – це листовий матеріал, що з’явився в каталогах будматеріалів більше десяти років тому. Незважаючи на відмінні характеристики і широкий спектр застосування СМЛ, цей матеріал поки не знайшов широку популярність на пострадянському просторі. У статті розглянемо, що це таке і в яких випадках СМЛ зможе замінити більш поширені матеріали. Вас також можуть зустрітися такі назви: скломагнезитовий лист, скломагнієвий лист, СМЛ, магнелит, магнезиацельноцементный, доломитоволокнистый, ксилитоволокнистый. Розглянемо, що таке скломагнезитовий лист.

З чого складається

Магнезитовий лист — це “бутерброд”, обтягнутий сіткою зі скловолокна. Основний компонент магній, скловолоконна тканина додається для гнучкості.

Виробляється з таких компонентів:

 • магнію оксид – 35-45%;
 • магнію хлорид-30-40%;
 • стружка деревна з масовою часткою близько 15 %;
 • перліт – до 5%;
 • скловолоконна сітка – 1%;
 • композиційні матеріали.

Співвідношення компонентів впливає на різні характеристики СМЛ. Композиційні складові відповідають за зв’язування між собою вмісту листа. Склотканина захищає від розтріскування при перевезенні і надає жорсткість. Від вмісту перліту залежать параметри вогнетривкості, шумоізоляції, теплопровідності. За загальну щільність відповідає відсоток стружки. Основний компонент магній забезпечує міцність.

Скломагнезитовий лист-це екологічно чистий будматеріал, він не робить шкідливого впливу на організм людини, вважається гіпоалергенним і не виділяє шкідливих випарів. Виключено вміст азбесту, формальдегідів, фенолу або інших шкідливих речовин.

Технічна характеристика

Скломагнієві листи випускаються стандартних розмірів. У довжину 2440 мм і 1220 мм в ширину, по товщині від 4 до 12 мм.за своїми параметрами СМЛ високої щільності перевершує популярні матеріали: ГКЛ і ГВЛ, ОСП, вологостійка фанера. СМ-листи відрізняються за структурою з лицьової і тильної сторін. Лицьова гладко відполірована і підходить для нанесення фарби, лаку або шпалер, без додаткової обробки. Друга сторона шорстка, використовується в разі подальшого застосування шпаклівки або подібних їй сумішей.

Висока вологостійкість магнієвих листів розташовує до використання їх при обробці місць з підвищеною вологістю, таких як підвали, лазні, басейни. Цьому також сприяє біостійкість матеріалу, СМЛ не схильний до зараження цвіллю, поширенню грибків і бактерій, впливу комах.

Магнієвий лист не піддається температурному розширенню, клас його морозостійкості F50. Це дозволяє використовувати скломагнезитові листи для обробки цоколів або інших вуличних робіт. При негативних температурах втрачає міцність не більше ніж на 3,5%. Коефіцієнт теплопровідності магнієвих листів становить 0,21 Вт / м / к.

Армована сітка зі скловолокна на обох сторонах листа призначена для гнучкості і міцності. Середній показник опору на вигин у СМЛ дорівнює 17-22 МПа. Це розширює список можливого застосування СМЛ, дозволяючи використовувати його для монтажу інтер’єру. Також цей параметр важливий при перевезенні листів від заводу виробника до споживача. Вага скломагнієвих листів залежить від показників щільності і товщини, він можна порівняти з гіпсовими листами та іншими популярними матеріалами, орієнтовно 18-25 кг.розбіг значень по щільності від 500 до 1750 кг/м3.

Листи з високим вмістом перліту застосовують при монтажі камінів або побутових печей. За вогнетривкості СМЛ порівняємо з каменем або металом. Скломагнезитові листи тривалий час витримують нагрів до 1200 за Цельсієм. І відносяться до класу а за ступенем горючості.

По звукоізоляції і шумопоглинання перліт забезпечує коефіцієнт до 46дб. Термін служби, обіцяний виробниками, 15-20 років. Залежить від класу, застосування, і способу обробки. У наступному пункті розберемо скломагнієвий лист-застосування матеріалу в оздоблювальних і будівельних роботах.

Для чого застосовується

СМЛ застосовується як при зведенні приватного житла, так і в комерційних будівлях. За параметрами скломагнезиві плити підходять для використання в будівництві об’єктів промислового призначення, торгово-розважальних центрів і павільйонів, приміщень складського типу. Екологічна безпека і стійкість до хімікатів дає перевагу при будівництві медичних або дитячих будівель.

Варіанти застосування скломагнезитового листа при внутрішніх роботах:

 • перегородки всередині приміщень;
 • звукоізоляція, вирівнювання поверхонь;
 • чорновий настил підлоги;
 • підвісні стелі;
 • короба для розводки комунікацій;
 • укоси, підвіконня;
 • оздоблення “вологих” приміщень;
 • елементи інтер’єру.

Стекломагнезитовый листСтекломагнезитовый листСкломагнезитовий лист відрізняється за структурою з лицьової і тильної сторін

Варіанти застосування при зовнішніх роботах:

 • незнімна опалубка, при використанні легких бетонів;
 • основа під покрівлю;
 • оздоблення фасадів;
 • декоративні елементи.

Завдяки вогнестійкості часто використовується на об’єктах з підвищеною небезпекою виникнення пожежі. Як захист від впливу відкритого вогню, часто застосовується для конструкції камінів і в саунах. Підходить як основа для виготовлення вологостійких меблів. Через показники теплопровідності часто застосовується для усунення містків холоду в каркасних будівлях.

Вибір товщини матеріалу залежить від цілей використання:

 • 10-12 мм – оздоблення фасаду, незнімна опалубка;
 • 10 мм –підлоги;
 • 6 мм – стіни;
 • 4-6 мм обробка стель.

Розібралися, де використовується скломагнієвий лист, що таке преміум і стандарт СМЛ – про це далі.

Поділ за класами

Магнієві листи бувають різних типів і це слід враховувати при покупці і порівнянні з цінами на інші матеріали. Виробники поділяють продукцію на класи, від яких залежать характеристики і ціна. Чим вище клас, тим буде дорожче і тим вище будуть технічні показники. Незважаючи на те що СМЛ виготовляють і вітчизняні виробники, лідером з випуску скломагнезиту вважається Китай. Назви класів у китайських і російських заводів відрізняються, і крім маркування потрібно враховувати і країну виробництва. Найбільш поширені в Росії визначення класів:

 • “Преміум 02”, клас А.
 • “Преміум 01”, клас В.
 • “Стандарт”, клас С.
 • У заводів КНР список класів довший, від А до G. клас А маркується як “преміум” або “Преміум плюс”, клас В як “Стандарт”, і клас С як “економ”. Російський “Стандарт «відповідає китайському» Економ”, а іноді і класу D. такі листи не підходять для зовнішніх робіт, і застосовуються тільки в приміщеннях з низькою вологістю. Скломагнезитові листи” преміум ” класів містять у складі більший відсоток магнію і скловолоконну сітку меншої зернистості.

  Що має значення при покупці

  У магазинах часто зустрічається продукція, не маркована зовсім. Недобросовісні продавці можуть навіть продавати СМЛ КЛАСІВ нижче С, під виглядом “Економ»або “Стандарт”. Такі скломагнієві листи не для будівельних цілей, а для упаковки або інших виробничих цілей.

  Якщо магазин не може показати сертифікати, то слід самостійно визначити якість СМЛ за зовнішніми ознаками. Ознаки високої якості:

  • колір від жовтого або рожевого до насиченого бежевого;
  • краї листів міцні і не кришаться;
  • немає Розширення по кромці через вплив вологи;
  • при попаданні на лист води, залишається прозорою і не мутніє.

  Останній пункт важливий при сусідстві СМЛ і металевих елементів. Помутніння води відбувається через виділення солей, які можуть викликати корозійні процеси у металів і скорочення терміну служби. Подібне сусідство зустрічається при будівництві за каркасною або монолітно-бетонної технології.

  Монтаж

  Перше що потрібно зробити перед монтажем, це визначити яка сторона буде лицьовій, а яка виворітного. Полірована сторона робиться лицьовій при монтажі, під нанесення шпалер або лакофарбового покриття. В інших випадках лист кріплять шорсткою стороною до себе. Це робить міцніше зчеплення при обробці декоративними матеріалами. СМЛ простий в роботі матеріал і порівняємо по монтажу з ГКЛ або іншими листовими будматеріалами. При монтажі використовують клейову основу, цвяхи, або шурупи. Для листів стандартного класу і нижче рекомендується еластичний клей, що витримує розширення при впливі вологи. При монтажі на шурупи рекомендується попередньо просвердлювати отвори в листах. Якщо не підготувати заздалегідь отвори для прикручування і монтувати СМЛ з щільністю, що перевищує 800 кг/м3, то велика ймовірність намотування скловолокна на капелюшок шурупа.

  Використовуючи СМЛ для зовнішньої обробки, важливо не кріпити впритул один до одного, а залишити технологічний зазор. Зазор, рівний ширині листа, згодом замазується еластичним матеріалом щоб уникнути здуття листів в разі монтажу матеріалів малої щільності. Після монтажу і замазування швів, поверхня обробляється грунтуючої сумішшю і декоративним покриттям.

  Висновок

  Скломагнезитові листи рекомендуються як альтернатива популярним листовим матеріалам. Але технологія виготовлення СМЛ складніше ніж у ГКЛ, ЦСП, або фанери. Відповідно і ціна не може відрізнятися в меншу сторону. Роблячи вибір на користь СМЛ, слід з відповідальністю поставитися до вибору відповідного класу. Для застосування в умовах підвищеної вологості підійдуть тільки матеріали з щільністю 1500 і вище, а це класи з маркуванням «Преміум» (КНР).

  Питати чи ради у знайомих будівельників, якщо самі не розбираєтеся в питанні? Перш ніж цікавитися їх думкою, запитайте чи стикалися вони з цим матеріалом раніше. Більшість підрядників консервативні і не люблять випробовувати нові матеріали або технології. У таких випадках вони віддадуть перевагу переорієнтувати вас на знайомий і зрозумілий для них будматеріал.

  Догори