Склошпалери – це декоративне покриття для стін і стель, основу якого становить спеціальне скло. Скляні шпалери виробляють на підприємствах шляхом нагрівання до високої температури такого скла. Саме скло-органічне з підвищеною щільністю, без додаткових хімікатів. У підсумку воно стає м’яким, з нього витягають волокна різної довжини і товщини, з яких в результаті плетуться полотна шпалер. Що таке склошпалери – це і інше читайте далі.
Переваги стеклообоев
Серед переваг матеріалу відзначимо наступне.
Скляні шпалери клеяться на стіни без залучення фахівців, тому до перерахованих плюсів додається ще економія при обробці.
Склад матеріалу
Крім спеціального органічного скла, до складу входять також кварцовий пісок, доломіт, вапно, глина, сода. Після впливу на складові високої температури і витягування волокон, готові полотна просочуються захисним складом. За консистенцією він нагадує рідкий крохмаль (основа – модифікований картопляний крохмаль). Він потрібен для щільності полотен і прилягання до поверхні.
Скляні шпалери для стін відрізняються якістю і довговічністю завдяки натуральному нешкідливому для здоров’я людей складу.
Недоліки матеріалу
Незважаючи на затребуваність, шпалери мають недоліки, які потрібно враховувати ще при покупці.
Незважаючи на мінуси, багато господинь віддають перевагу цьому матеріалу як одному з довговічних, красивих і якісних. Він ідеально вписується в будь-який інтер’єр.
Склошпалери за рахунок текстури покращують мікроклімат в кімнаті
Види матеріалу
Різні види склошпалер дозволяють вибрати вподобане покриття серед різноманітності полотен. Склошпалери діляться на види за кількома критеріями.
Якість
За якістю матеріал ділиться на 3 класи:
- шпалери першого класу найдорожчі, служать багато років, не доставляючи незручностей, щільність досягає 100г / м2;
- другий клас вказує на якість середнього рівня, нестандартну довжину полотен, а якщо це полотна маловідомих брендів, можуть виникнути проблеми при догляді;
- шпалери економкласу відрізняються низькою якістю, невисокою щільністю, але при цьому на вигляд такі ж привабливі, тому розкуповуються набагато швидше.
Фактура
За фактурою склошпалери бувають гладкими і рельєфними. Рельєфні пористі, щільні, важкі, підходять для фінальної обробки стін і практично не деформуються при наклеюванні. Гладкі листи більше нагадують павутинку. Ідеальні під фарбування, в якості армуючої сіточки для недостатньо рівних стін.
Призначення
Залежно від призначення це універсальні листи, які можна навіть фарбувати, рідкі шпалери, що рекомендується використовувати тільки в приміщеннях з низькою вологістю, або стеклохолст, що вимагає подальшого шпаклювання.
Шар
За кількістю шарів матеріал буває:
- одношаровий (гнучкі листи, але тонкі, частіше застосовуються для обклеювання нерівних стін і під фарбування);
- двошаровим (декоративний шар + підкладка для зчеплення зі стіною і захисту від вогкості лицьового боку полотна).
Вологостійкість
За ступенем вологостійкості шпалери ділять на 3 класи:
- перший клас відрізняється невеликою міцністю, застосовується для обклеювання сухих і теплих приміщень, маркуються листи однією хвилею;
- другий клас маркується двома хвилями, листи нормально переносять вологе прибирання, але без застосування води і хімікатів;
- третій клас маркується трьома хвилями, шпалери стійкі до вологи, поверхню можна мити з миючими засобами, навіть чистити щітками.
Можете подивитися на фото, що таке склошпалери – вони нагадують тканину або рельєф на штукатурці, який залежить від способу виготовлення. Так, фактурні шпалери виготовляють на ткацькому верстаті, тому на вигляд нагадують тканий матеріал, хоча по м’якості тверді. Шпалери зі складним малюнком виробляють на жакардовому верстаті, вони більш тверді і щільні, нагадують за зовнішнім виглядом як тканину, так і декоративну штукатурку.
Склошпалери нагадують тканину або рельєф на штукатурці
Особливості та обов’язкові характеристики
Вище описали, що таке склошпалери, перейдемо до їх характеристикам. Щоб не наробити помилок при виборі матеріалу, слід перевіряти ТЕХНІЧНІ характеристики полотен для обклеювання стін в кімнаті. Особливості матеріалу перераховані нижче.
Також на полотні не вибиваються нитки із загального плетіння, малюнок не повинен бути збитим, відтінок – рівний.
Візерунки і фактури
Різні види візерунків і фактур таких шпалер дозволяють підібрати матеріал для обклеювання стін того чи іншого приміщення.
Малюнок “креп” нагадує жакардове плетіння, при нанесенні фарби на полотно шпалери нагадують рельєфну декоративну штукатурку, створюючи казкову гру тіней. Малюнок “дерюжка” нагадує бамбукове плетіння. Прекрасно вписується в будь-який стиль і навіть недорого обставлене приміщення, створює в кімнаті затишок.
Малюнки у вигляді різних по ширині і довжині смужок являють собою плетіння, які органічно вписуються в дорогі стилі (класика, модерн).
Стримані малюнки типу» вертикаль ” добре підійдуть для кімнат будь-яких розмірів. Це універсальний варіант.
Крім перерахованих, є також стандартні фактури склошпалер. Так, листи з малюнком «павутинка» тонкі і непомітні, гарні для оформлення стелі, під фарбування. Основне значення-візуальне вирівнювання стіни. “Ромб” добре вписується в коридор, вітальню, їдальню. “Ялинка «відмінно оформить просторе приміщення будь-якого призначення, а» рогожка” підійде для офісів.
При виборі фактури і принта врахуйте, що для складних візерунків знадобиться більше матеріалів, так як доведеться підганяти малюнок.
Параметри вибору
При виборі матеріалу орієнтуйтеся на наступне.
Такі рекомендації допоможуть не помилитися у виборі полотен і буквально оживити приміщення після ремонту.
Перш ніж клеїти склошпалери детально вивчіть інформацію про них: призначення, для яких приміщень підходять і інші нюанси, щоб уникнути неприємностей при оздоблювальних роботах.