Стінова панель

Стінова облицювальна панель-це матеріал з деревостружкового волокна. Панелі застосовують для облицювання поверхонь стін всередині будівлі. Матеріал використовується кілька десятиліть і стає популярнішим за рахунок зручності монтажу та експлуатації.

Побудувати будинок – ще півбіди. Щоб зробити приміщення затишним, потрібно сил і часу не менше. Чого тільки варто затвердити дизайн-проект! Оздоблювальні панелі-це порятунок ситуації.

Види стінових панелей для внутрішньої обробки

Поговоримо про те, які види стінових панелей існують. Облицювання стін пластиковими панелями дозволить дешево виконати ремонтні роботи в стислі терміни. Панелі приховують огріхи чорнової обробки: нестандартні кути, криві стіни, неякісно виконану штукатурку (або її відсутність). Магазини рясніють різноманіттям товарів, але зробити вибір надзвичайно складно. Розглянемо стінові панелі для внутрішньої обробки за видами.

 • Рейковий. Довжина планок до 3,6 м, ширина до 30 см.вигідно використовувати в приміщеннях, де маленька площа і багато кутів. Такими панелями декорують простір складної конфігурації, ні копійки не втрачаючи на залишках матеріалу. Для цього вимірюють периметр кімнати з урахуванням опуклих/увігнутих вставок, визначають кількість і ширину плит. Якщо в упаковці залишилися цілісні планки, поверніть їх в магазин, і продавець поверне за них гроші. Рейкові стінові панелі бувають одноколірні або із зображенням фактури. На планках зображують породи дерева, каменю, цегляної кладки. Можливо зробити фотопанелі-планки із зображенням моря, лісової галявини, видами нічного міста або фотографіями з сімейного архіву. З точки зору дизайну цікавий великий малюнок, що займає кілька планок. Такий елемент декору стане акцентом в інтер’єрі кімнати. Затребуваний тип плит використовується для обробки офісних приміщень, торгових центрів, кафе, ресторанів, прихожих, віталень і лоджій.
 • Листовий. Широкоформатні панелі дозволяють облицювати стіни в найкоротші терміни. Планки виробляють з багатошарових деревно-волокнистих або полівінілхлоридних плит. В якості дизайну часто вибирають текстури із зображенням натурального дерева або каменю. Планки фіксуються на стіні за допомогою клею без обрешітки.
 • Плитковий. Настінні плити-прямокутні або квадратні Оздоблювальні планки, розмір сторін яких не перевищує одного метра. Гармонійно впишуться в декор вітальні. Матеріал підходить для декорування зона біля каміна. Часто застосовують планки, що імітують дорогі породи натурального дерева.
 • Стеновые панелиСтеновые панели

  Які матеріали використовують при облицюванні стін

 • Дерево. Спочатку плити виготовляли з масиву, вони були недоступні більшості покупців. Масив виглядає солідно, коштує дуже дорого. Це був скоріше предмет розкоші, ніж ремонт на швидку руку. Планки з натуральної деревини користуються успіхом тому, що вигідно підкреслюють статус власника приміщення.
 • ДВП (ДСП). Доступний матеріал за низькою ціною. Підвищують тепло і шумоізоляцію кімнати, але швидко втрачають зовнішній вигляд у вологих приміщеннях. Не рекомендують використовувати для облицювання житлових просторів, оскільки поверхня деревно-стружкової плити виділяє в повітря шкідливу речовину – формальдегід. Це не небезпечно для життя, варто уважно ставитися до складів матеріалів. Є такі типи ДСП, які застосовують навіть для створення дитячих меблів. Вони екологічно чисті і не зашкодять здоров’ю мешканців.
 • МДФ – такі плити, де деревні волокна зв’язуються не шкідливою клейкою речовиною (як ДСП), а рослинним легніном. Такі плити вологостійкі і міцні, не виділяють шкідливих сполук. Оздоблювальні панелі часто зустрічаються в офісах.
 • ПВХ плити не бояться вогкості, їх застосовують у ванних кімнатах і кухнях. Планки не втрачають кольору під прямими сонячними променями. Однак, обробка пластиковими панелями підвищує вологість приміщення. Тому житлові кімнати потрібно обробити екологічно чистими матеріалами.
 • Переваги та недоліки

  Дуже добре підходять стінні панелі для внутрішньої обробки. Тільки уявіть, такі планки

  • легко монтуються;
  • виключають дорогі трудомісткі оздоблювальні роботи з вирівнювання стін;
  • прості в експлуатації (забруднення відмиваються вологою ганчіркою) і довговічні;
  • приховують лінії кабелю, мережі електричної проводки.

  Підвищують тепло -, звукоізоляцію приміщення. Недолік один єдиний: для кріплення рейкових панелей по периметру кімнати влаштовує обрешітку. А значить, втрачається Корисна площа кімнати. У великому простору не велика втрата, а для маленьких кімнаток зменшення площі – катастрофа.

  Навіщо потрібна стінова планка

  Застосовують пластикові та ДСП плити для внутрішньої обробки приміщень. Сучасні стінові панелі виконують сміливі задумки дизайнерів, створити затишний, функціональний і комфортний інтер’єр.

  Догори