Стеля над сходами — як пофарбувати?

Фарбування стель – завжди непросте заняття, особливо, якщо доводиться працювати з таким незвичайним чином розташованими площинами. В даному випадку, розглянемо, як пофарбувати стелю, розташований безпосередньо над сходами, що ведуть на верхній чи нижній поверх.

Основні складності в роботі

Головною складністю в обробці цієї поверхні, природно стане її розташування. Пофарбувати навіть простий стелю не завжди виходить легко, а розташовані під нахилом перекриття або знаходяться досить високо площині буде оформити ще складніше.

Крім того, варто уесть і такий момент, як вибір фарби. Якщо взяти занадто темний відтінок, то спускатися або підніматися по сходовому маршу буде некомфортно. Тому, слід вибрати більш світлі тони для оформлення площин, які розташовуються безпосередньо над сходами.

Технологія

Щоб результат робіт був гідним, необхідно ретельно підготуватися до майбутніх операцій. Спершу, необхідно запастися усіма матеріалами та інструментами, які можуть знадобитися при роботах. Варто подбати не тільки про стандартних фарбі і валику, але і придбати плівку для захисту підлоги і сходів, а також малярний скотч, яким можна буде захистити стіни в місці примикання їх до стелі.

Крім того, всі фарбується площині потрібно обов’язково прогрунтувати. У кутах і інших важкодоступних місцях для нанесення грунтовок і згодом фарби, використовуйте вузьку кисть. Коли ґрунтовка буде нанесена, їй дають деякий час на висихання. Слід дотримуватися рекомендацій щодо часу висихання на упаковці складу або банку.

Після усіх цих підготовчих моментів, можна починати розбиратися безпосередньо з тим, як пофарбувати стелю над сходами. Це не так складно, як можна подумати і все, чим відрізняється даний процес від стандартного фарбування перекриттів – розташування поверхні. Починати фарбування краще з кутів, використовуючи вузьку кисть. Профарбувавши кути, поки нанесений склад ще не висох, переходять до робіт з допомогою валика, щоб не створювати різкого переходу від однієї області до іншої.

Порада: почавши роботу, не зупиняєтеся, щоб закінчити всі на наступний день. При такій великій перерві у фарбуванні, на поверхні обов’язково будуть видимі різкі границі між ділянками, зафарбованими в різний час.

Фарбувати краще зигзагоподібними рухами, обробляючи площа перекриттів в кілька прийомів – секцію за секцією. Коли вся площина буде зафарбований першим шаром, їй дають час на висихання і наносять другий, а при необхідності і третій шар. Кожен наступний прохід буде приховувати нерівності попереднього і у підсумку, поверхня рівномірно забарвлена.