Стиль Шале

Шале-так називають мініатюрні сільські будинки, побудовані в альпійських луках. Їх унікальна архітектура дозволила сформувати повноцінний стиль, що володіє своїми відмінностями.

Стиль Шале-вишуканість і строгість

У буквальному значенні слово Chalet означає:»Хатина пастуха”. Вважається, що Шале стиль зародився в південно-східних регіонах Франції, розташованих в близькому сусідстві з Італією і Швейцарією. Самі французи називають такі будови “швейцарськими будиночками”, але серед досвідчених дизайнерів стиль називається альпійським.

Стиль Шале – це популярний напрямок творчості дизайнерів. Він передбачає комфортні умови, його легко реалізувати в будівлі будь-якого розміру і призначення. Універсальність і привабливість дозволили дизайну поширитися на всі континенти.

Архітектурні особливості

Повітряні образи часто асоціюють з романтикою, його часто вибирають молодята або люди з романтичною натурою. Поєднуючи дизайн з природним природним ландшафтом на тлі гірських схилів, дизайнери створюють унікальні архітектурні композиції. Особливість стилю-застосування натуральних матеріалів, дерева, каменю. Металеві вставки, пластикові елементи не застосовуються. Каркас будівель, стіни будуються з дерева, але на першому поверсі перевага віддається природному каменю, що підвищує міцність конструкції.

Інтер’єр Шале

Оздоблення житла, оформленого в альпійському стилі, відрізняється простотою, затишком. Раніше вони не потребували доопрацювання і застосування додаткових матеріалів, але сьогодні для створення привабливого, охайного простору використовуються штукатурні суміші з розписом, дерев’яні прикраси. Додають в простий інтер’єр витонченість, акуратність. Інші особливості:

  • основа оздоблення-натуральні камінь, дерево. Вони служать фоном, на якому створюється заданий образ;
  • сучасна обробка зі штучних матеріалів не допускається;
  • декоративна складова невигадлива, частіше застосовуються декоративні вироби ручної роботи;
  • меблі грубувата, виглядає масивно і строго;
  • вітається наявність каміна або вогнища іншого виду.

Шале стиль в інтер’єрі часто вважають різновидом кантрі, але наявність елементів з текстилю з нанесеними на них зображеннями квітів, гір, інших природних пейзажів, створює унікальний візуальний ефект. На стінах і підлогах будуть доречні шкури, плетені вироби. Посуд-глиняний.

Стиль ШалеСтиль ШалеІнтер’єр Шале має на увазі обробку деревом і каменем

Стеля, стіни, меблі

Стелі обробляються деревом, обов’язкова наявність темних дерев’яних балок без вибілювання. Фарба, сильно змінює натуральний колір, не застосовується. Усередині будівлі допускається часткова обробка натуральним каменем.

На верхніх поверхах стіни завжди виготовляються з дерева, тому додатково обробляти їх не потрібно, але слід обробити стіни антисептичним складом.

Дизайнер, який розбирається в тому, що таке стиль Шале, встановлює в кімнату велику меблі з дерева. При реалізації можливе відхилення від обраного дизайну, поєднання з рисами, властивими класиці або бароко. В такому випадку інтер’єри шале набувають плавні лінії, вигини, залишаючись при цьому простакуватою і грубою. При виборі м’яких меблів зверніть увагу на комфортні і просторі вироби з однотонною оббивкою. Покриття кольорове, смугасте, з тематичними орнаментами. Допускається використання крісел і диванів, обшитих шкірою.

Кольори і декорації

Забарвлення заснований на природних тонах, властивих для натуральних матеріалів. Перевага віддається темним відтінкам. При оштукатурюванні підбираються пастельні тони-оранжево-жовті, бежеві або теракотові. Оббивка меблів-незабарвлені тканини. Затемнений фон розбавляється яскравими тонами.

Вогнище в якості основного елемента декорації-обов’язкова умова. Альтернатива-камін, піч. Для їх будівництва використовується сірий камінь. Дозволяється застосування виключно справжнього вогнища, електричні аналоги не створюють потрібного рівня комфорту і затишку. Стиль Шале всеосяжний, під його впливом формується зовнішній вигляд будівлі і внутрішнє оформлення. Він не прив’язується до ландшафту, і підходить для будинків з великою площею і високими стелями.

Догори