Тени

Тен-це нагрівальна конструкція. Являє собою трубку з кераміки, скла, або металу. Звідси визначення елемента-трубчастий електронагрівач. Що таке ТЕН, з чого складається, які вони бувають і для чого потрібні, буде цікаво дізнатися далі зі статті.

Конструкція, значення, область застосування

Основним компонентом Тена є нагрівач. Тени – це конструкції з хромової нитки, яка знаходиться всередині металевої, скляної, або керамічної трубки на всю її довжину. Спресований електроізоляційний матеріал розділяє нагрівальну Спіраль від оболонки, витримує високі температури.

Температура нагрівального елемента досягає 950 градусів за Цельсієм, в залежності від потужності спіралі, матеріалу ізоляції і оболонки. Торці герметизуються для захисту від попадання вологи. Обидва краї нитки закріплюються на вихідні шпильки.

Форма у нагрівача пряма або U-подібна. Також буває у формі скріпки. Струм, протікаючи по хромової нитки, створює опір, внаслідок чого вона віддає своє тепло кераміці, склу або металу (дивлячись з чого виготовлений нагрівальний елемент ТЕН). Що це за нагрівач і яке їх призначення розглянемо далі.

Тени перетворюють електричну енергію в тепло. Використовуються як комплектуючі частини різних установок промислового та побутового призначення для харчової промисловості, автомобільної, взуттєвої, на ливарному виробництві та в інших сферах. Підходять до таких умов, як повітряна, водне середовище. Застосовуються для металів, масел, використовуються в кислотному і лужному середовищі.

Відповідно, тени використовуються для нагрівання води, повітряного простору, різних розчинів, масел. Якщо для виготовлення Тена використовується нержавіюча сталь, то її використовують для нагрівання води, повітря, розчини кислот.

Перевага

 • Можливість використання для контакту з різною нагрівається середовищем, твердої, газоподібної, рідкої.
 • Витримують ударні навантаження.
 • Тривалість експлуатації.
 • Поверхня електоронагрівачів без напруги струму.
 • Час роботи в стані нагріву для повітря – 10 тис.годин, в рідинному середовищі – 5 тис. годин.
 • Тэны

  Вид

  Трубчасті електронагрівачі відрізняються конфігурацією і областю застосування:

 • Патронні – ТЕНП)-нагрівають прес-форми, ливарні форми, термопліти. Також воду, жири, масла, розчини кислот, луги, повітря. Використовуються в побуті, промислових установках. Мають високу питому потужність.Найчастіше у вигляді оболонки таких тенів йде нержавіюча сталь. Нагріваючий елемент розташований в компактному корпусі, що нагадує гільзу з електричними висновками. Може досягати довжини в 3,5 м.
 • Трубчасті з ребрами –ТЕНР) – для нагрівання повітря. Встановлюються в приладах промислового і побутового призначення (в конвекторах, повітряних теплових завісах, сушильних камерах). Досягають високих температур. За допомогою оребрення збільшується площа поверхні, знижується електричне навантаження нагрівача, збільшуючи термін служби. Виготовляються прямої або зігнутої форми.
 • Кутові (Тену) – вид, схожий з патронними електронагрівачами. Відмінність в тому, що нагріває елемент виводиться під кутом 90 градусів до корпусу Тена.
 • Гнучкі-застосовуються в прес-формах, гарячеканальних системах. Використовуються в побуті для опалення.
 • Для агресивного середовища в якості оболонки для таких електронагрівачів використовується мідь, титан, цирконій, свинець. Робиться з хімічно стійкого матеріалу (наприклад, з фторопласту). Не відчувають впливу від кислотного і лужного середовища, окислювачів, розчинників. Оболонка з фторопласту є електроізолятором, тому пробою або замикання не трапляється.
 • Блоки ТЕН-нагрівають рідини, масла, застосовуються для водонагрівачів, парогенераторів, котлів та інших видів промислових або побутових установок. Мають нероз’ємну конструкцію. Корпус ТЕНБ повинен повністю занурюватися в робоче середовище.
 • Залежно від сфери застосування можна підібрати відповідний трубчастий електронагрівач. Тени практичні і надійні у використанні. Широка область застосування відрізняє їх від інших електронагрівачів.

  Догори