Терміт

Терміт – це універсальний утеплювач для житлових і нежитлових приміщень, дорожніх споруд, що володіє низькою теплопровідністю.

По суті, Терміт (пінополістирол) отримують з полістиролу шляхом спінювання і додавання в нього елементів, що поліпшують протиударні, теплоізоляційні, протипожежні та інші якості продукту.

Що таке Терміт і для чого він потрібен, потрібно знати всім, хто збирається робити ремонт або будувати будинок. Він використовується не тільки для утеплення стін, але і дахів, фундаменту будівель. Залежно від типу матеріалу, способу його приготування застосовується при будівництві дорожніх покриттів і навіть злітних смуг.

Виробництво терміту і його характеристика

В основі терміту лежить полістирол. Саме він має значення в отриманні будівельного продукту нового покоління. Відмінність типів утеплювачів полягає в технології створення хімічної сполуки з мікрогранул полістиролу, до складу яких входить така речовина, як пентан. Це безпечний конденсат природного газу.

Потім в суміш додають бромований вуглеводень або інший антипірен, який робить її не горючою, після чого починається обробка напівфабрикату водяною парою, температура якого не може бути нижче 100 градусів. В результаті гранули збільшуються в розмірах в 20-50 разів, намертво зростаючись один з одним. Цей процес можна в будь-який момент зупинити, щоб отримати гранули потрібної величини. Від нагрівання вони набувають міцність. Іноді потрібно, щоб структура терміту суміші була менш щільною, але тримала тепло. З цією метою спінювання проводять два або більше разів, що підвищує вміст в ньому повітря до 98 відсотків. Потім заготовку поміщають в формувальне обладнання. Суміш моделюється способом екструзії, так вона, застигаючи, стає монолітною і міцною.

Терміт, який йде суцільною стрічкою, розрізають на потрібні прямокутники або квадрати, які потім можна застосовувати при будівництві будівель, кладці доріг, для виготовлення рекламних щитів.

Види терміту і їх застосування

Основні види утеплювачів з пінополістиролу відрізняються фізичними властивостями і сферою застосування. У кожного своє призначення.

Утеплювач-Терміт EPS кладуть в житлових приміщеннях, в офісах, павільйонах, торгових центрах.

Матеріал використовують для обшивки стін, стелі, підлоги, балконів і лоджій. Він простий в роботі. Кріпляться листи пінопласту до поверхні за допомогою спеціального клею. Після цього, основу можна фарбувати, штукатурити, закривати плиткою, декорувати шпалерами та іншими оздоблювальними покриттями. З пінополістиролу EPS роблять полегшені покрівлі, козирки, навіси.

ТермитТерміт використовують для обшивки стін, стелі, підлоги, балконів і лоджій

Визначення “Терміт SP” означає підвищену міцність. Він йде на спорудження стін і перегородок в квартирах, арок, сходів і ступенів. З нього можна формувати будь-які форми, різати кругом або півколом. SP обшивають укоси, дверні прорізи, вікна. З нього роблять банери, рекламні щити.

Міцні типи терміту застосовуються для утеплення вимощення будівлі. Грунт під пінополістиролом не замерзає навіть суворою зимою, завдяки цьому фундамент менш схильний до температурних стрибків.

Сурперміцний Терміт йде на утеплення доріг і злітних смуг. Він нівелює шкідливий вплив перепадів температури на дорожнє полотно, робить його довговічним, зносостійким, пружним.

Переваги пінополістиролу

Назвемо основні якості, які притаманні універсальному утеплювачу.

  • Терміт має теплоізоляційні якості. Якщо їм облицювати стіни, підлогу і стелю, то можна заощадити на енергоносіях.
  • Не підтримує горіння, тому вважається не пожежонебезпечним. Його застосовують і в дерев’яних будівлях, де в разі загоряння він буде гасити вогонь.
  • Не збирає і не збирає в собі вологу, тому його кріплять і на зовнішніх стінах.
  • Є звукоізоляційним матеріалом, актуальний для студій звукозапису та інших приміщень, де бувають шуми.
  • З ним зручно працювати. При всій міцності легко ріжеться і монтується. Полегшує будівельні конструкції.
  • Не схильний до гниття, цвілі, так як є неорганічним з’єднанням. Його обходять стороною гризуни.
  • Стійкий до агресивного впливу зовнішнього середовища, довговічний. Гарантія терміту-50 років.
  • Догори