Той самий колір: як і навіщо робити забарвлення

Тот самый цвет: как и зачем делать выкрасы

Колір в інтер’єрі-величина мінлива. Відтінок пофарбованої поверхні може змінюватися в залежності від часу доби, погоди за вікном, штучного освітлення і навіть кольору штор. Він може виявитися темніше або яскравіше, ніж планувалося. В результаті жити доведеться не з тим тоном, який ви вибрали на колірному віялі в магазині, а з його родичем, іноді далеким. Щоб підібрати той самий колір, потрібно робити забарвлення.

Що це

Пофарбуванням називають пробу фарби на стіні, аркуші щільного паперу або заґрунтованого гіпсокартону. Їх можна спробувати замовити в салоні, але цю послугу пропонують не завжди, простіше зробити забарвлення самостійно, ще краще — довірити роботу дизайнеру.

Тот самый цвет: как и зачем делать выкрасы

Кращий клей для флізелінових шпалер: топ-5 за версією редакції

Поклеїли шпалери, а вони на наступний день відвалилися? З’явилися бульбашки,незрозумілі плями, малюнок поплив? Прикро, що це сталося з дорогими флізеліновими шпалерами. Почасти це тому, що клеїть був підібраний неправильно – без урахування специфіки і репутації виробника. Який клей для флізелінових шпалер краще? Представляємо наш редакційний топ-5.

Якщо ви шукаєте той самий відтінок молодої оливи, французької ванілі або грозового неба з картини Ван Гога, робіть забарвлення, інакше замість «оливи» вам може дістатися «болотний мох».

Тот самый цвет: как и зачем делать выкрасы

Навіщо потрібні забарвлення, якщо в салонах є колірні карти і віяла з кольорами? Ми по-різному бачимо один і той же колір в різному масштабі. Чим більше фрагмент забарвлення, тим краще ми відчуваємо відтінок. Плануючи масштабно використовувати колір в інтер’єрі для фарбування стін, ви не отримаєте повноцінного уявлення про відтінку, дивлячись на мініатюрний зразок. Чим дорожче фарба, тим вище точність відповідності вихідного кольору зразком, але навіть в цьому випадку відтінок на стіні буде виглядати більш насиченим в порівнянні з колірною смугою в віялі. 

Тот самый цвет: как и зачем делать выкрасы

Віяла і колірні карти можуть допомогти у виборі декількох споріднених відтінків, проаналізувавши їх поведінку на об’єкті за допомогою фарб, Ви зможете вибрати потрібний.

Навіщо це робити

Один і той же відтінок з каталогу буде по-різному виглядати в двох різних квартирах і навіть в двох різних кімнатах, в залежності від сторони світу, на яку дивляться вікна, їх розміру і розташування будинку: наявність або відсутність за вікном буйної рослинності і тіней від сусідніх будівель теж позначиться на рівні освітленості кімнати, а значить і на передачі кольору. 

Колір буде змінюватися ввечері, коли світло дня замінить штучне освітлення, і не завжди в кращу сторону. У теплому і холодному електричному світлі стіни теж будуть виглядати по-різному.  

Якщо в приміщення багато сонця, колір пофарбованих стін стане яскравішим, а в світлі електричних ламп в ньому несподівано можуть з’явитися неприємні вирвіглазние «нотки», які будуть викликати дискомфорт, варто тільки поглянути на стіну.

Кольорові напівпрозорі штори, що пропускають денне світло, теж вплинуть на колірне сприйняття інтер’єру. 

Тот самый цвет: как и зачем делать выкрасы

Потрібно дати кольору час пожити в квартирі, подивитися на нього в різний час доби, в ідеалі при різній погоді: в дощовий і сонячний день світло в приміщенні буде різним. Якщо ви живете в дощовому кліматі, не орієнтуйтеся на погожі дні.

Тот самый цвет: как и зачем делать выкрасы

Також на сприйняття кольору впливають інтер’єрні сусіди пофарбованого об’єкта, будь то обробка, меблі або текстиль. Забарвлення має сенс робити вже в квартирі з обробкою. Якщо ви робите забарвлення на етапі підготовки до ремонту, варто поселити поруч з ними інші зразки і вирішити: вдалий або суперечливий союз вони складуть. Запитуйте зразки плитки, ламінату, оббивних тканин. Використовуйте фото з хорошою передачею кольору, якщо зразок вам не дістався.

Як це зробити

Доведеться витратитися. Деякі бренди розташовують пробниками фарб в невеликих обсягах, але іноді, щоб «розкуштувати» колір, доводиться купувати літрову банку. Одним пробником і однією банкою справа не обійдеться.

Для фарб використовують кілька споріднених відтінків, щоб, протестувавши їх в «живому середовищі», вибрати фаворита.

Тот самый цвет: как и зачем делать выкрасы

Забарвлення робляться на щільному аркуші паперу формату А3, а в ідеалі на метровому аркуші гіпсокартону, який потрібно заґрунтувати під фарбування, щоб покриття лягло рівно. 

Наносячи потрібний відтінок, не забувайте дотримуватися тимчасові проміжки нанесення шарів. З кількістю шарів можна поекспериментувати, проаналізувати, як поводиться колір і визначитися, як щільно наносити фарбу на стіни вже на етапі ремонту.  

Для кожного відтінку підберіть свій лист і не забудьте їх підписати, в схожих тонах легко заплутатися.

Тот самый цвет: как и зачем делать выкрасы

Можна робити забарвлення прямо на стіні? Можна. А якщо фарбу ви плануєте наносити на рельєфну поверхню — потрібно. Колір по-різному лягає на гладкі і шорсткі фактури.  

Але працювати з листами паперу або гіпсокартоном все-таки зручніше через їх мобільності, лист можна носити з собою з кімнати в кімнату і розглядати з різної відстані. 

Дайте себе час придивитися і вирішити, чи виникла емоційна прихильність до відтінку або ви вже від нього втомилися.

Тот самый цвет: как и зачем делать выкрасы

7 способів економити простір в маленькій квартирі

7 простих прийомів, які збільшать метраж квартири не тільки візуально, але і з практичного боку.

З вибором того самого кольору фарби допоможуть визначитися в салонах ТК»Ланської”.