Труднощі при обклеюванні стін шпалерами-кути – бульбашки і плінтус

Багато хто вважає себе майстрами ремонту свого житла, але коли справа стосується практичної частини обробки, то виникають нерозв’язні питання. Сьогодні ми зробимо скромну спробу відповісти на частину з них і розкладемо по зрозумілих поличках основні труднощі при обклеюванні стін шпалерами. Ви стикаєтеся з проблемами, коли стіни швидко висихають при нанесенні клею, не знаєте, як правильно обклеювати кути, в обуренні дивіться на повітряні бульбашки при обклеюванні стін? Читайте далі, і робота стане легшою.

Проблема з абсорбцією стін

Нерідко проблема виникає вже на самому початку, коли стіни швидко вбирають клей і їх обклеювання стикається з труднощами. Це відбувається через сильну абсорбції підстави, і грішать цим найчастіше старі стіни. Зменшити вбирає здатність стін можна простим, як решето, способом – їх грунтуванням перед обклеюванням. В якості грунтовки можна використовувати і класичний акриловий грунт (витрата 100-12о мл/м2) і розбавлений до більш рідкої консистенції шпалерний клей. Ідеальний варіант-це шпаклівка Під шпалери сумішшю Акрил-Путс в один шар, шліфування, прокатка стіни ґрунтовкою за 12-24 години до обклеювання і вже безпосередньо перед шпалерними роботами треба ще раз пройтися по підставі розведеним клеєм.

В цьому випадку шпалери не тільки будуть добре триматися, але і вам легше будить коригувати їх на стіні, так як час схоплювання полотна з поверхнею збільшиться.

Обклеювання кутів

Обклеювання внутрішніх кутів найчастіше вимагає багато часу, особливо гостро постає проблема при нерівностях на стінах, які не дозволяють одним листом захоплювати відразу два великих ділянки суміщених площин. Вирішується проблема просто-клейте стіну до кута, запускаючи 20-30 мм листа на сусідню стіну (можна обрізати по довжині ще сухе полотно або зробити це на стіні, приклавши до шпалер рівну рейку або рівень), наступний же лист клеїться по ній від кута (фото 2). Нічого підрізати і підганяти не доведеться, бульбашок на розі теж не буде, хоча в ідеалі вирівняти кути перед початком їх обклеювання було б непогано чисто в естетичних цілях.

Розходяться стики

Нерідко стики шпалер відразу після їх наклеювання не мають просвітів, а після висихання полотна з’являється просвіт. Найчастіше це відбувається через те що шпалерне полотно мало розмокло або ж навпаки занадто «розкисло» від клею. Не треба готувати лист на око-читайте інструкцію! Легкі вінілові шпалери можна тримати промазаними до 10 хвилин і не більше, а для важких шпалер цей інтервал збільшується до 20 хвилин, при цьому в останньому випадку треба обов’язково промазати стіну клеєм.

Крім цього, якщо ви бачите, що шпалерний лист лягає нерівно, то не треба намагатися його до межі натягнути до стику наступного за рахунок розмоклого матеріалу – краще зняти полотно і приклеїти заново, інакше Просвіти на стінах з’являться обов’язково.

Проблема повітряних бульбашок

У більшості випадків поява повітряних бульбашок – це наслідок власної ліні, адже досить стазу після приклеювання листа прокатати його гумовим валиком і проблема вирішиться. Відразу скажемо, що бульбашки з’являються і у справжніх майстрів – вони звичайне явище, просто майстер його швидко виявить за допомогою спеціального валика з гумовим ролом і розкачати.

Підрізування під стельовий плінтус

Якщо у вас вже закріплений стельовий плінтус, але ви сумніваєтеся в тому, що стеля ідеально рівний за рівнем, то краще за все не починати клеїти шпалери під плінтус, а запускати їх наверх (3–5см), підрізаючи потім за допомогою широкого шпателя і малярного ножа. Якщо ви відвели (як і треба) вертикальну лінію під перший лист і клеїте шпалери під плінтус, а стеля «йде» за рівнем, то до кінця стіни ви або почнете заходити на плінтус, і все одно знадобиться підрізування, або підете вниз і доведеться збивати малюнок, штучно підтягуючи полотно до верху.

Якщо шпалери без малюнка, то досить залишати запас по їх довжині в 4-5 см і можна клеїти листи по лінії плінтуса, без запуску.

Дякую за увагу – будуть питання-запитуйте.