Утеплення квартири і економія тепла

Зміст:

Постійне зростання цін на енергоносії мимоволі змушує задуматися над їх економією.

Розумна витрата енергетичних ресурсів безпосередньо пов’язаний з економією тепла в житлових приміщеннях наших будинків і квартир.

Коли в квартирі тепло, ми не включаємо Обігрівачі, тим самим економимо електроенергію. Як же знизити втрати тепла в наших квартирах, як домогтися реальної економії енергоресурсів?

В принципі, щоб знизити теплові втрати будь – якого приміщення, необхідно провести цілий комплекс заходів з утеплення квартири-якщо хочете домогтися істотних результатів, доведеться вдатися до всіх можливих способів утеплення.

Вікно

І почати слід з вікон і вхідних дверей. Усунути всі можливі протяги, а можливо навіть і поміняти старі дерев’яні вікна на сучасні пластикові.

Тільки не забувайте, що велика частина тепловтрат відбувається безпосередньо через скло. Тому склопакет для досягнення більшої ефективності варто встановити не менше ніж двокамерний і забезпечений енергозберігаючою плівкою.

Найкращим варіантом для економії тепла є вакуумні склопакети – немає повітря всередині, нічому і тепло передавати в навколишнє середовище.

Вхідні двері

З вхідними дверима також варто провести комплекс заходів з утеплення: встановити хороші ущільнювачі; якщо двері залізні, то наповнити її утеплювачем зсередини.

Додатково можна встановити другу дерев’яні двері – повітряна прокладка між двома дверима стане надійною перешкодою на шляху проникаючого в квартиру холоду.

Стіна

Наступне, на що потрібно звернути увагу, так це на стіни – все зовнішні стіни квартири необхідно утеплити. Тут є два варіанти вирішення цієї проблеми: внутрішнє і зовнішнє утеплення.

  Як утеплити підлогу в дерев’яному будинку

Утеплення стін зсередини приміщення безпосередньо пов’язано з невеликим зменшенням житлоплощі – як не крути, а конструкції з гіпсокартону, за які закладається мінеральний утеплювач, займають мінімум 5см ширини або довжини приміщення. Саме тому краще зупинитися на зовнішньому утепленні стін.

Зовні будівлі стіни утеплюються пінопластом товщиною мінімум 50мм, після чого пінопласт штукатуриться з використанням армуючої сітки і фарбується під колір будинку. Найцікавіше, що поверх утеплюваної квартири ролі не грає – методом промислового альпінізму можна утеплити хоч перший, хоч сотий поверх з однаковим успіхом.

Дах

Якщо ви житель останнього поверху, то не варто випускати з уваги той факт, що велика частина втрат тепла відбувається через стелю кімнати. А це означає, що якщо ви хочете домогтися повноцінної економії тепла в квартирі, його потрібно утеплити.

Тут також спостерігається два варіанти вирішення цієї проблеми: внутрішнє і зовнішнє утеплення. Як і у випадку зі стінами, перевагу необхідно віддати зовнішньому утепленню. Плити перекриття горищного приміщення утеплюються за допомогою пінополістиролу, покладеного на підлогу горища.

Якщо зовнішній варіант утеплення в силу будь-яких обставин неприйнятний, тоді варто звернутися до внутрішнього способу утеплення. Для цього застосовується все той же гіпсокартон і мінеральний утеплювач.

Варто взяти до уваги те, що утеплена стеля всередині погано вентилюється – саме з цієї причини доведеться відмовитися від використання точкових світильників. Лампи в них будуть нагріватися і дуже швидко виходити з ладу.

Стать

Жителям першого поверху варто звернути увагу на підлогу квартири. Холод підвального приміщення неодмінно проникне до вас квартиру через плити перекриття.

Утеплюється підлогу також двома способами: вам доведеться або обклеїти пінопластом стелю підвалу, або зробити теплу стяжку в квартирі. Перший варіант набагато простіше, дешевше і втілити його в життя цілком реально самостійно.

  Звукоізоляція квартири, порядок проведення робіт

А ось що стосується монтажу утепленої стяжки, то самостійно виконати ці роботи не вийде. Досвідчені майстри зірвуть стару підлогу, на плити перекриття покладуть пінопласт або полістирол, поверх якого ще покладуть арматуру і заллють нову стяжку товщиною не менше ніж 50мм.

Старі батареї

З джерелами проникнення холоду в квартиру ми розібралися, тепер саме час зайнятися поліпшенням роботи старої системи опалення. У старому будинку цієї процедури ніяк не минути.

Справа в тому, що сталеві труби опалення з часом мають властивість заростати брудом. Особливо це стосується не стояків, а підводок до батарей – так звані лежаки є справжнім концентратором бруду, яка заважає вільному току гарячої води.

Весь стояк міняти особливого сенсу немає, так як ефект від такої процедури буде помітний тільки при комплексній заміні стояків від підвалу до горища, а ось частково, щоб вийшли нові і чисті підводки до батарей, поміняти потрібно обов’язково. Також поміняти старі чавунні на сучасні біметалічні радіатори. Ефект буде помітний відразу!

Ось, в принципі, і все. Такий комплексний підхід до утеплення квартири в повній мірі вирішить питання економії тепла і дорогих енергоносіїв. Грошових вкладень буде потрібно звичайно багато, але результат перевершить всі ваші очікування, і витрачені на утеплення кошти вже через пару років з лишком окупляться і повернуться до вас сторицею у вигляді комфорту у вашій квартирі і невеликої плати за споживані енергоресурси.