Відсів

Відсів-продукт дроблення щебеню, завдяки невисокій ціні широко використовуваний в будівельній галузі та інших сферах

Відсів-прекрасне співвідношення ціни і якості для широкого застосування

Відсів це дрібнофракційний природний будівельний матеріал, одержуваний під час процесу дроблення гірських порід. Цим терміном позначають відсів щебеню. Популярність обумовлена популярністю в будівельній сфері, інших галузях і ціною – вона вдвічі нижче, ніж у гранітного, вапняного і гравійного щебеню, оскільки це – Вторинна сировина. Розміри крупинок не перевищують 5 мм, і зовні схожі на крупнофракційний пісок.

Отримання сировини

Коли відбувається дроблення каменів і породи, залишаються відходи у вигляді дрібної крихти – відсів. Його кількість може досягати 40% від ваги каменів, відправлених в дробарку, але третина становить пил.

Характерний для відсіву колір-відтінки рожевого і сірого, жовтизна – ознака глинистих домішок, небажаних для продукту. Щоб підвищити якість, при виробництві його нерідко позбавляють від пилу, для чого промивають або занурюють в спеціальні знепилюючі установки. Після такої процедури розширюється сфера застосування, але підвищується вартість. Дрібнофракційний відсів можна збагатити, змішавши зі щебенем розміром від 5 мм.така суміш потрібна для заміни великого щебеню, коли виникає необхідність в міцному наповнювачі для бетону.

Сфера застосування і призначення

Відсів використовується в будівництві для замісу бетону. З його допомогою укладають фундаменти, виробляють Залізобетонні вироби і бетонні конструкції, для яких характерна велика маса.

Основна маса сировини використовується при прокладці і ремонті вуличних покриттів пішохідних і проїжджих частин. Не менш популярно застосування в декоративних цілях-декоруванні садів, парків, присадибних зон (відсівом посипають доріжки і клумби). Також їм покривають спортивні та дитячі майданчики.

Ще така сировина застосовується для:

 • фільтрації води;
 • виробництва кераміки;
 • створення декоративних оздоблювальних плиток;
 • розчинів для стінових панелей;
 • посипання льоду в зимовий час.

Для декоративних, будівельних, виробничих цілей використовуються відсів різних розмірів, кольорів, якості. Це дозволяє заощадити на дорогій будівельній сировині та оздоблювальних матеріалах.

ОтсевВідсів використовується різних розмірів, кольорів, якості

Які параметри визначають якість

Незважаючи на те, що відсів – це Вторсировина, його якість має вирішальне значення. Визначення відбувається за кількома критеріями, головними виступають міцність, фракція, щільність. Такі характеристики загальні для всіх різновидів відсіву щебеню:

 • він водонепроникний;
 • відрізняється стійкістю до умов зовнішнього середовища;
 • витримує низькі температури, морозостійкий;
 • міцність, зносостійкість;
 • в 1 м3 вміщується 1,5 т в неущільненому стані.

Також якість визначають за наявністю домішок, плоских і голчастих зерен, і безпеки для людини.

Важливим критерієм вважається лещадность. Це фізична характеристика, яка визначає, скільки в відсіві міститься частинок голчастої і плоскої форми. Вимірюється у відсотках, чим більше таких зерен, тим нижче якість.

Голчасті частинки відрізняються довжиною, втричі перевищує ширину, а товщина пластинчастих менше довжини в три рази.

Вищий сорт відсіву, що містить до 10% занадто довгих і плоских зерен, підходить для оздоблювальних робіт, наповнення бетону. Низькі сорти на половину складаються з них.

Основні види

Види відсіву розрізняють за фракцією і складом породи, з якої він отриманий. Розміри різняться від 2 мм до 5 мм (крихта), окремо виділяють типи сумішей з наявністю пилу. За складом виділяють три види:

 • гранітний;
 • вапняний;
 • гравійний.

Гранітний відсів затребуваний при заливці бетону і для інших цілей. У нього найменше пилових, глинистих домішок, органічні-відсутні. Можна щільно утрамбовувати, тому продукт дроблення граніту використовується для міцних конструкцій з бетону. Хороший матеріал для укладання доріг.

Отримане з гравію сировину відрізняється розмірами від 0,1 до 5 мм, містить домішки глини, бувають органічні компоненти. Застосовується для прикраси клумб, виготовлення покриття для майданчиків (спортивних, дитячих), паркових доріжок. Вапняний-найбільший вид відсіву, крупиці складають 2-5 мм.використовується для виробництва облицювальних матеріалів, посипають вулиці в ожеледь. У складі багато домішок, тому підходить для добрив в сільському господарстві.

Догори