Види обробки внутрішніх віконних укосів

Зміст:

У чому ж полягає особливість установки вікон, що практично у всіх випадках, обробка віконних укосів стає обов’язковою справою?

Особливістю покупки сучасних вікон є велика кількість нюансів, які важливо знати до укладення угоди. Це стосується технічних тонкощів по установці вікон і відновленню віконного отвору. Важливу роль в цьому процесі займає відновлення віконних укосів.

Віконні укоси – це та частина віконного отвору, яка розташована з боків і зверху від вікна, в площині перпендикулярній площині вікна.

Справа в тому, що монтаж сучасних євровікон технічно розроблений таким чином, що по периметру за рахунок монтажної піни отвір герметизується і, одночасно, закріплюється віконна рама.

Піна при застиганні набирає обсяг і витріщається в довільному вигляді. Щоб приховати це не цілком естетичне видовище і захистити піну від руйнівного впливу зовнішніх факторів, необхідна додаткова обробка. Ось тоді і з’являється необхідність у відновленні укосів, точніше в їх декоративній обробці.

Типів і різновидів обробки (закладення піни навколо віконної рами) існує кілька. Давайте розберемо основні з них.

Штукатурні укоси

Найстаріший тип обробки віконного отвору. Як матеріал використовується розчин на основі цементу або іншого застигає складу при змішуванні сипучої суміші якого з водою він твердне і перетворюється в Камінь.

Сьогодні цей варіант рідко використовується через його трудомісткості, а також у зв’язку з тим, що під дією перепадів температур, статичних навантажень, обов’язкових рухів будови (які відбуваються незалежно від того, скільки дому років) між віконною рамою і штукатурним укосом відбувається напруга, яке нерідко може привести до утворення мікротріщин на поверхні останнього.

  Захист на вікна від дітей

Укоси з гіпсокартону

Популярний в епоху «євроремонтів» варіант. Сьогодні втратив свою популярність через наявність більш простого і практичного варіанту – установки укосів з пластикових панелей.

Пластикові укоси

Найбільш поширений варіант обробки. Його пропонують в якості комплексної обробки отвору більшість виробників вікон.

Пластикові панелі бувають двох типів: порожнисті з ребрами жорсткості (іноді ще називають пористі), із заповненням з пінополіуретану (поширена назва сендвіч-панель).

Даний варіант обробки є оптимальним за термінами пристрою. В середньому установка ПВХ укосів на вікні займає від 30 хвилин до години робіт. При сьогоднішній доступності економ варіантів панелей така обробка буде коштувати зовсім недорого.

При всьому багатстві варіантів, все ж найчастіше наші співгромадяни зупиняють свій вибір саме на пластикових панелях. Про особливості їх установки слід поговорити докладніше.

Як правильно встановлювати пластикові укоси

Установка укосів повинна проводитися відповідно до рекомендацій будівельних стандартів пристрою віконних прорізів в залежності від конструкції будинку. В цілому схема їх монтажу приблизно однакова і виглядає наступним чином:

  • Відрізаються полотна листового матеріалу в розмір по отвору.
  • Встановлюються в стикувальний елемент, який попередньо був закріплений на віконній рамі.
  • Простір під укосом пропенівается монтажною піною або утеплюється відповідно до проектної документації.
  • Вирізаються і встановлюються наличники.

При правильно вироблених роботах стики між пластиковими пластинами укосів практично не видно, укоси виставлені за рівнем, мають охайний, рівний і чистий вигляд. Детальніше як зробити своїми руками.

Укоси з матеріалів стін приміщення

Цей варіант застосуємо в разі декоративного оформлення укосів в стилі приміщення. Приклад: дерев’яні панелі з вагонки, якими обшивається укіс в дерев’яному будинку, котеджі, зрубі.