Вінілові або бамбукові шпалери-відмінність матеріалу

В процесі фінішної малярської обробки широко використовуються сьогодні і вінілові і бамбукові шпалери, при цьому ці матеріали досить відрізняються один від одного, як за технічними параметрами, так і за способами застосування. Давайте подивимося, чим відрізняються вінілові і бамбукові шпалери, що полегшить вибір матеріалу і допоможе його правильно використовувати в процесі ремонту квартири.

Основа флізеліну

Бамбукові шпалери мають основу з тканини (не варто тільки порівнювати її зі звичайним швейним матеріалом), що дозволяє полотну виконувати не тільки декоративні, але і армуючі функції. Це можна використовувати при ремонті старих стін, на яких вже починають з’являтися дрібні технологічні тріщини, але з тих чи інших причин немає можливості повністю поміняти штукатурний шар. Головна відмінність – на флізелінових шпалерах на тканинне полотно нанесено вінілове декоративне покриття, що робить їх візуально не відрізняються від іншого шпалерного матеріалу.

При наклеюванні ФО немає необхідності промазувати клеєм полотно, так як тканина не так добре вбирає вологу і не розбухає під її впливом — це головна відмінність і невеликий плюс. Нанесення клейового складу проводиться прямо на стіну перед самим наклеюванням полотна, що не тільки прискорює оздоблювальний процес, але дозволяє знизити витрати на покупку додаткових допоміжних компонентів (шпалерного клею). Цей тип матеріалу вважається оптимальним при виборі шпалер для коридору, так як в ньому поєднуються практичність і візуальні переваги.

Основа вінілу

Вінілові шпалери мають паперову основу, тому на них повинен обов’язково наноситися клей, інакше полотно не розбухне і при висиханні на стіні з’являться дефекти у вигляді зморшок і складок, що є мінус. Товщина паперового підстави різнитися, чому шпалери і градируются на:

  • — Важкий,
  • — Стандартний,
  • — Легкий.

Перед поклейкою вінілових шпалер їх треба не тільки промазати клеєм, але витримати від 3 до 10 хвилин для розбухання основи (чим товщі шпалери, тим більше вони витримуються в складеному стані). Обклеюється стіна не повинна мати ніяких тріщин і відколів, а також поверхню необхідно обробити ґрунтовкою для зменшення її абсорбуючої здатності і полегшення процесу обклеювання.

На паперову основу (так само, як і на флізелінову) нанесено ДЕКОРАТИВНЕ вінілове напилення, яке може, як вже мати колірну тональність, так і припускати подальше фарбування стін акриловою фарбою.

Таблиця порівнянь

Вид шпалер

Основа матеріалу

Нанесення клею

Особливість

Вінілові шпалери

Папір

На стіну і шпалери

Є серії під фарбування, але основна маса з кольоровим напиленням.

Бамбукові шпалери

Тканина

Тільки на стіну

Є серії і під фарбування і готові, додатково армують стіну.