Впав, отямився-гіпс: слизька підлога

Такі матеріали для обробки підлоги, як кераміка, керамограніт або камінь, володіючи чудовими характеристиками міцності, мають і істотний недолік. Слизька поверхня гладких плит, яка стає ще більш небезпечною при намоканні, може стати виною не одному нещасному випадку.

Сьогодні у продажу можна зустріти нековзну плитку для підлоги, проте розділяти покриття на слизькі і неслизькі неправильно. Існують певні класифікації, в основу яких лягли лабораторні випробування. Вони відображають ступінь слизькості підлог і визначають призначення приміщень, для яких показана укладання того чи іншого матеріалу.

Упал, очнулся – гипс: скользкий пол

Розподіл покриттів по стійкості до ковзання

Найбільш поширеними є класифікації, розроблені в Німеччині:

Упал, очнулся – гипс: скользкий пол

  • Шкала R. Тестування матеріалів передбачає ходіння людей по покриттю у взутті і проводиться відповідно до стандарту DIN 51130;
  • Шкала АВС. Тестування матеріалів передбачає ходіння людей по покриттю босоніж і проводиться відповідно до стандарту DIN 51097.

Тести по DIN 51130 проходять так. На платформі укладаються випробовувані зразки, які покривають машинним маслом. Людина у взутті починає рух по поверхні, а платформа повільно нахиляється. Замір кута нахилу платформи відбувається в той момент, коли випробувач вже не в силах чинити опір ковзанню.

В результаті виходять групи:

  • R9 (3-10°). Зазвичай це матова плитка з низьким ступенем антиковзання. Підходить для приміщень з дуже слабкою прохідністю;
  • R10 (10-19°). Підійде для гаража, сходового прольоту житлового будинку і т. п.;
  • R11 (19-27°). Призначена для вхідних груп, прохідних коридорів, санвузлів та ін.;
  • R12 (27-35°). Добре поводиться на вуличних терасах, автомийках, у виробничих цехах і професійних кухнях;
  • R13 (більше 35°). Призначена для спеціалізованих промислових приміщень, басейнів.

Плитка, що випускається для вологих зон, підрозділяється на:

  • Клас А. Низький ступінь антиковзання дозволяє укладати таку плитку тільки в сухих місцях (роздягальні і т. п.);
  • Клас В (А+В). Вологі зони-душові, покриття навколо басейнів і т. п.;
  • Клас С (А+В+С) призначена для місць, постійно контактують з водою – ступені в басейн, вхід в купіль, різні похилі поверхні.

Протиковзкі покриття для підлоги зі спеціальною поверхнею

Іноді на упаковці з антиковзаючою підлоговою плиткою можна побачити позначення V4-V10. Такі плитки мають виражену текстурною поверхнею, яка значно покращує зчеплення. До того ж, таке покриття відрізняється наявністю дренажних отворів або жолобків, які, при попаданні на підлогу води, масла і т.д., утримують рідину в собі, залишаючи поверхню сухою.

Кількість рідини, що поміщається в таких западинах, вимірюється в см3 на 1 дм2 покриття. Саме це значення і стоїть поруч з буквою V.

Якщо порівнювати шкали, то V4-V6 відповідає R11, V8-R12, V10-R13. Будь-яка плитка зі спеціальною протиковзкою поверхнею відповідає класу С.

Упал, очнулся – гипс: скользкий пол

Боротьба за антиковзання

Вже покладену керамічну, керамогранітну або кам’яну плитку можна зробити менш слизькою, обробивши її спеціальними складами, призначеними для цих цілей. Робити це потрібно нечасто, в залежності від прохідності частота обробок може варіюватися від 1 року до 5 років.

Вибираючи нове підлогове покриття, можна розглянути сучасні аналоги даними матеріалами. Так, плитка ПВХ для підлоги( lvt), виготовлена методом гарячого пресування, за характеристиками міцності не поступається керамограніту, а її поверхня спочатку володіє антиковзаючим ефектом.

Упал, очнулся – гипс: скользкий пол

Вам потрібно купити підлогові покриття в СПб, що мають протиковзкі властивості? Ласкаво просимо в “ARS підлогові покриття”. Ми пропонуємо перевірені матеріали, цікаву ціну, якісну укладку і взаємовигідну співпрацю.

Догори