Вугільний фільтр

Вугільний фільтр-виріб, призначений для очищення води перед вживанням. Воно усуває з рідини всі домішки, дрібнодисперсні частинки та інші елементи, потрапляння яких в організм небажано.

Вугільний фільтр-перевірений метод очищення води.

Подається по центральному водопроводу вода найчастіше містить домішки і бактерії, здатні створити серйозну загрозу для людини. Тому її слід ретельно очищати перед тим, як використовувати для приготування їжі або гарячих напоїв, для цього правильно вибирайте фільтр. Вугільний, наприклад, пропускає через себе рідини, вбираючи віруси і бактерії, а також інші забруднюючі речовини.

Залежно від розміру, вугільний фільтр для води застосовується для очищення вологи в чайниках, побутових системах очищення води, на промислових об’єктах. Завдяки такій обробці вода стає відповідною жорстким вимогам якості, що дозволяє використовувати її в промисловості або сфері послуг.

Різновид

Вугілля-речовина з пористою структурою, видобуте із земних надр. Це екологічно чистий матеріал, що відрізняється підвищеною всмоктуючою здатністю. Завдяки пористій структурі він використовується для створення вугільного фільтра для води. Для виробництва використовується нафтовий або кам’яновугільний кокс.

З огляду на використаний вихідний матеріал, виділяють такі різновиди фільтруючих установок:

  • макропористий. Величина шару досягає 2 мкм, мінімальний поріг – не нижче 0,1 мкм;
  • мезопористий. Розмір пор – від 0,004 до 0,1 мкм. Встановлюється на очисних пристроях промислового призначення;
  • мікропористий. Виготовлений з щільної сировини з порами до 0,004 мкм, найкраще підходить для підготовки води до вживання в їжу.

Кожен сорбент наділений заданими властивостями, тому перед покупкою орієнтуйтеся за характеристиками рідини, отриманої при обробці.

Угольный фильтрУгольный фильтрВугільний фільтр використовують для очищення води. Це обумовлено підвищеною всмоктуючою здатністю вугілля.

Для виробництва використовуються натуральні компоненти природного походження, що володіють необхідними робочими характеристиками. Вугільні фільтри для очищення води виготовляються з:

  • гранул силікату алюмінію, здатних поглинути великі обсяги колоїдних речовин. Матеріал здатний охопити широкий діапазон РН і забезпечує швидку фільтрацію;
  • активованого вугілля. Він легко швидко очищає рідини, усуваючи хлор, озон, інші сторонні мікроелементи. Виготовлені на основі активованого вугілля фільтри популярні завдяки ефективності і низькою ціною;
  • кокосового вугілля. Видаляє з води хлор, органічні домішки, позбавляє рідину стороннього запаху. Після використання матеріал відновлюється, що дозволяє використовувати його повторно, і продовжити термін експлуатації;
  • кам’яного вугілля. Призначений для усунення небезпечних хімічних домішок – фенолів, пестицидів. Додавання гранул мідного цинку допомагає позбутися від неприємних запахів і бактеріального зараження, розширює температурний діапазон рідин, що піддаються очищенню.

Деякі моделі доповнюються вставками з природного цеоліту, призначеного для усунення важких металів і бактерій. Пропускна здатність фільтра залежить від його типу, використовуваного при виробництві матеріалу і корисної площі. Правильно обладнаний фільтруючий пристрій очистить воду, видаляючи до 98% органічних речовин.

Особливості конструкції

Більшість сучасних очищувачів містять коксове вугілля. Матеріал придатний для тривалої експлуатації, не вимагає регулярної заміни. Автоматичні фільтруючі установки володіють такими властивостями:

  • корпус. Виготовляється з міцного пластику, стійкого до механічних пошкоджень і не вступає в реакцію з хімічними речовинами;
  • відділення для сорбенту. При зниженні пропускної здатності або ефективності, вбирає речовина замінюється;
  • розподільний балон. Забезпечує послідовне надходження води у фільтр і в ємність для збору. При установці в систему безперебійного водопостачання забезпечується подача рідини через кран.

Вугільний фільтр – це готовий виріб, здатний забезпечити приватний будинок або промислове підприємство постійним джерелом води.

Більш досконалі пристрої комплектуються системами для автоматичної заміни сорбенту при зниженні пропускної здатності.

Догори