Як нарізати шпалери-проста інструкція

Обклеювання стін шпалерами нерідко проводиться самостійно, що вимагає не тільки знання того як наклеїти на стелю або стіну полотно (нанесення клею, вирівнювання, видалення повітряних бульбашок), але і того як нарізати шпалери. Здавалося б, дрібниці , але неправильна нарізка може привести до нестачі або матеріалу розбіжності малюнка або до банального шлюбу, тому сьогодні ми поетапно цей нескладний процес.

Коротка інструкція по правильній нарізці

Якщо розписати нарізку в кілька пунктів, то ми побачимо що треба:

  1. – Підготувати для роботи ділянку підлоги, звільнивши його від меблів і накривши захисною плівкою або старими шпалерами.
  2. – Перевірити збіг серії рулонів,
  3. – Розрахувати кількість листів на стіну, враховуючи її висоту,
  4. – Безпосередньо нарізати шпалери з малюнком або без нього.

Про останні пункти ми розповімо трохи докладніше.

Збіг серії дозволить уникнути різних відтінків матеріалу, хоча це необхідно робити за великим рахунком ще в магазині, проте краще перевірити ще раз серії, ніж недоглядити і потім переробляти роботу. Розрахувати кількість листів на стіну треба для зручності подальшого її обклеювання, для цього берете висоту кімнати, довжину стіни, ширину шпалерного полотна і його метраж. Правильно нарізані і красиво наклеєні на стіни шпалери прикрасять хоч будинок на іспанському узбережжі, хоч хрущовку, тому не треба поспішати і обов’язково строго дотримуйтесь інструкції.

практичний приклад

Приклад: при довжині стіни 5 метрів і стандартній висоті 2,5 10 знадобиться шпалерних листів шириною 52 см або дві з половиною трубки, це точний але з урахуванням розрахунок що ви того не плануєте підрізати матеріал під плінтус стельовий . Якщо ж підрізування буде проводитися, то для неї треба залишати більший запас (Малюнок 1), а значить, стандартної трубки метражем 10 метрів на 4 листа не вистачить і знадобиться вже не 2,5 трубки, а три з хвостиком, а обрізки потім можна пустити в роботу в нестандартних місцях. Якщо ж вам треба нарізати шпалери з малюнком, то тут ніяк не вийде з трубки більше 3 листів.

Безпосередньо при нарізці недосвідчені господарі часто припускаються помилки і ріжуть шпалери ножицями — це уповільнює процес і ніяк не підвищує його якість . Відмірявши на підлозі необхідну довжину і поєднавши при необхідності малюнок одного листа з іншим , відрізайте матеріал гострим малярським ножем , попередньо переклавши полотно краєм всередину і перевіривши, щоб перекладений шматок (2) лягав точно на нижній (1) {2} малюнок.

В цьому випадку нарізати шпалерне полотно вийде точно під 90 градусів, і листи не почнуть перекошуватися на стіні при наклеюванні, що особливо актуально, якщо ви не робите підрізування по верху і прилаштовують полотно відразу під стелю або декоративний плінтус. Леза ножа економити не варто, тим більше що коштують вони копійки і на заміну потрібно хвилина.

Вдалого ремонту.