Як повісити вертикальні жалюзі

Зміст:

Встановити вертикальні жалюзі можна самостійно, для цього не обов’язково мати спеціальні знання або навички. Але щоб не допустити найпоширеніших помилок, деякі особливості слід врахувати.

Звичайно, мінімальні знання роботи з молотком і дрилем вам знадобляться, але це навряд чи для когось буде серйозною перешкодою.

Підбираємо необхідний інструмент

Наявність специфічного професійного інструменту від вас даний вид робіт не зажадає, але правильний підбір значно спростить завдання. Виконувати роботу буде легше, а результат буде набагато якісніше. І так, нам знадобляться:

  • викрутка (бажано і хрестова, і плоска);
  • перфоратор або дриль з ударною функцією ();
  • набір свердел по бетону різного діаметру і довжини;
  • ножиці;
  • молоток середніх розмірів;
  • ножівка по металу;
  • набір необхідних кріплень (як правило, йдуть в комплекті з жалюзі).

Способи монтажу жалюзі

Даний вид жалюзі може бути встановлений трьома різними способами: на стулки, в отвір і внакладку.

Вибір вам належить зробити самостійно, грунтуючись на власних уподобаннях і архітектурних особливостях приміщення. Головні критерії, на які слід звернути увагу при виборі способу монтажу — розмір жалюзі і розмір віконного отвору.

Внакладку

Якщо ви збираєтеся кріпити жалюзі внакладку, то для запобігання попадання сонячних променів в приміщення необхідно щоб довжина жалюзі перевищувала висоту отвору мінімум на 10 см.

Якщо вікно не втоплено в стіні, а встановлено на одному рівні з нею, то при монтажі жалюзі доведеться використовувати спеціальні кронштейни. Без них віконна ручка буде заважати відкривати і закривати жалюзі, а з часом призведе до раннього їх виходу з ладу.

Ширина жалюзі при даному способі монтажу повинна перевищувати ширину віконного отвору на 20 см, а довжина – на 10 см.

В отвір

При установці жалюзі в отвір, ситуація зі співвідношенням розмірів зворотна-висота отвору повинна бути більше на 2 см, а ширина – на 4 см.у верхній частині вікна потрібно залишити невеликий простір, яке забезпечить коректне відкривання/закривання вікна.

На стулку

Якщо монтаж буде проводитися на саму стулку, то жалюзі повинні бути ширше останньої на 3 см.

Після вибору способу установки вертикальних жалюзі, слід приступати до підгонці. Розміри повинні бути витримані точно. Обрізання полотен жалюзі можна виконати ножицями, а з металевим напрямною рейкою допоможе впоратися ножівка по металу.

Після підгонки розмірів слід приступати до розмітки майбутнього кріплення жалюзі. Відразу продумайте кріплення так, щоб після монтажу їх наявність не перешкоджало нормальній роботі віконних механізмів. Вікно має виконувати свою функцію.

Установка жалюзі по кроках

Даний етап монтажу можна розділити на два підетапи: установка направляючої рейки і установка самих полотен (ламелей).

Щоб крайні ламелі не торкалися укосів, при установці направляючої рейки слід витримати мінімальний відступ з обох сторін (6 см). В іншому випадку вони будуть постійно дряпати стіни, псуючи їх зовнішній вигляд, та й свій власний теж.

Якщо архітектурні особливості кімнати вимагають витримати певний відступ жалюзі від стіни, то слід купити і встановити спеціальний кронштейн. Його можна регулювати по довжині, відпускаючи гвинт посередині.

Направляючу встановлюють на затиск. Їх кількість залежить від довжини направляючої – один затиск на 50-70 см довжини направляючої. Затискачі встановлюються або на кронштейн, або безпосередньо на стелю.

Різні способи монтажу жалюзі вимагають різних способів установки затискачів. Використовувати можна як шурупи, так і»швидкий монтаж”. Слід пам’ятати, що довгим хвостовиком вони кріпляться в сторону вікна. За допомогою даного хвостика затиск розтискається при знятті направляючої.

Після установки затискачів на них кріпиться сама напрямна. Один її край вставляється в затиск, після чого вона заводиться другим краєм до характерного клацання.

Полотна жалюзі, які і виконують функцію шторок, встановлюються в затиск поворотно-розкривного механізму. Для цієї роботи вам може знадобитися помічник, так як під вагою жалюзі руки швидко втомлюються.

Підвішування ламелей до направляючої

Підвішуючи ламелі, зверніть увагу, щоб в закритому положенні шов між ними не був повернутий назовні.

Для управління жалюзі використовується спеціальний шнурок, на який слід повісити йде в комплекті вантаж. Він дозволить уникнути заплутування шнурка в процесі експлуатації жалюзі. За допомогою шнурка можна розсовувати і зрушувати ламелі, а відкривати і закривати за допомогою спеціального ланцюжка з кульок.

Завершивши процес установки вертикальних жалюзі, перевірте правильність їх роботи. Деякі виробники не поширюють гарантійні зобов’язання на моделі, які були самостійно змонтовані покупцями, пам’ятайте про це.