Як прибрати масляні жирні плями на пофарбованих шпалерах

Пропонуємо коротку інструкцію з видалення жирних плям на шпалерах, в ній ми розглянемо видалення плям з вінілових, філізелінових і паперових шпалер, з пофарбованого матеріалу і з шпалер без фарбування.

Спосіб видалення плям залежить від причини його виникнення, тому, що російському добре, то німцеві смерть — на Треба одним способом намагатися перемогти всі плями.

Без встановлення причини появи плями боротися з ним доведеться наосліп і тут еффектівнотсь боротьби ледь досягає 40%.

Плями на вінілових і флізелінових шпалерах

Мучитеся питанням, як прибрати жирні плями з пофарбованих вінілових і флізелінових шпалер? Ми допоможемо.

Якщо ви спробуєте відразу зафарбувати пляму акрилом, то на 99% у вас нічого не вийти, так як жирний слід буде спокійно «пробиватися» через новий шар фарби. Інструкція для умілих рук буде така:

  1. – Видаляємо по максимуму жирний слід за допомогою миючого засобу,
  2. – Грунтуємо шпалери,
  3. – Зафарбовуємо пляму.

Для видалення жиру можна і потрібно використовувати миючий засіб для посуду з аналогічним ефектом, наприклад, Fairy або Frosch. Розчин розчиніть у воді в пропорції 1 до 8-10, акуратно нанесіть на місце плями і притисніть на кілька хвилин вологою серветкою. Якщо жир глибоко вбрався, то процедуру потрібно повторити кілька разів, тільки не тріть за місцем деффекта, інакше пошкодите верхній шар шпалер.

Жирний слід пропав, але залишилося пляма від пошкодження фарби? Приступаємо до другої частини інструкції. Нанесіть на місце колишнього дефекту ґрунтовку, наприклад, Sniezka або Tikkurila, захопивши прилеглі ділянки шпалер. Дочекайтеся висихання грунту і нанесіть на всю площину, де була пляма два шари акрилової фарби (інтервал мінімум 4 години). Бажано використовувати фарбу тієї ж марки, що і грунтовка.

Якщо вінілові або бамбукові шпалери у вас не пофарбовані, то процедура видалення плям аналогічна, тільки проявіть більше уваги при роботі з миючим засобом і пропустіть етап грунтовки і фарбування стіни.

Для неглибокого і свіжого плями досить потримати ганчір’я з розчином хвилину один раз, якщо ж пошкодження проникло глибоко або давно засмучує погляд, то процедуру можна і потрібно повторювати до 5-6 разів.

Ефективність цього способу 90%, головне не увійдіть в раж і не протріть в шпалерах дірку — це оригінально, звичайно, але негарно. 

Плями на паперових шпалерах

Якщо жирні плями з’явилися на паперових шпалерах, то роботи більше і немає гарантії позитивного результату, адже повністю видалити жир з мануфактури і не пошкодити верхній шар шпалер непросто.

Спробуйте використовувати для видалення жирного сліду товчений крейда. Вапняк подрібнюється до порошкоподібного стану, насипається у вологу серветку і притискається до плями. Процедуру, можливо, доведеться повторювати багато разів, але якщо пляма нестаріє, то велика ймовірність, що крейда витягне жир.

Для найсвіжіших плям можна використовувати бензин або ацетон, яким змочується чиста (!) ганчір’я і прикладається до дефекту. Бензин розщеплює жир, проте може надовго залишитися запах в квартирі, тому починайте з крейди і переходите до розчинників тільки в крайньому випадку.

Миючі засоби при видаленні плями з паперових шпалер не використовується – воно швидко розмочить матеріал і навіть після видалення жиру вона залишиться слід.

Деякі намагаються прикласти до плями Туалетний папір і пропрасувати її сильно теплою праскою, але у нас цей спосіб не дав результату – допоміг стандартний підхід: крейда, грунтовка, перефарбування ділянки стіни.

Відповіді на запитання

Чи можна видалити плями за допомогою серветки з сіллю і праски?

Якщо пляма не старе можна, але також в цьому випадку є можливість позбутися і від шпалер – вони можуть банально відстати від стіни.

Якщо рази три-чотири фарбувати пляму, то воно пропаде?

Ні, жирна пляма не пропаде-жир буде легко пробиватися через фарбу, можливо, воно лише потьмяніє. Спочатку треба видалити по максимуму жир, потім грунтувати, потім фарбувати.