Укоси дверей

Дверні укоси-торцеві ділянки стіни, які обрамляють порожній дверний отвір або обидві сторони дверної коробки. Вимагають обробки навіть при встановленій двері, оскільки коробка набагато вужча, ніж стіна.

Відбуваються штукатуркою, ламінатом, ПВХ-панелями, іншими матеріалами, які вибираються з урахуванням вартості і переваг. Без обробки-голі торці з нерівною, непривабливою поверхнею. Коробка дверей кріпиться посередині, або ближче до внутрішнього краю.

Як створювати укоси

Було б неправильно називати укосами для дверей тільки торець стіни. Це конструкція, яка складається з декількох шарів – чорнового і чистового. Кількість матеріалів, використовуваних для формування чорнового шару, залежить від ступеня нерівності отвору і шорсткості поверхні. Чистовий шар – це фінішна Декоративне оздоблення. Для чорнової прошарку використовують такі типи будматеріалів в наступному порядку:

 • грунтовка-наноситься на вирівняну, очищену стіну;
 • пінопласт-застосовується тільки у випадках обробки зовнішньої частини вхідних дверей для теплоізоляції;
 • гіпсокартон – його використання полегшує обробку, не є обов’язковим;
 • армуючий куточок-монтується на кут торця, служить для вирівнювання;
 • шпаклівка-потрібна для вирівнювання ямок, перепадів висоти;
 • штукатурка, фінішна грунтовка.

Після того, як укіс буде підготовлений, наноситься чистова обробка. Вибір матеріалів на цьому етапі залежить від смаків господарів будинку, і може відрізнятися – від шпалер до декоративного каменю.

Для чого служать укоси

Укоси дверні в першу чергу-декоративні елементи. Завдяки використанню цікавих обробок, вони можуть стати стильним акцентом в інтер’єрі, прикрасити дверний отвір. Встановивши надійний укіс, можна підвищити захисні властивості двері, оскільки її стане складніше зламати.

Откосы дверейДверні укоси, в першу чергу, виконують декоративну роль

Якісне забивання щілин монтажною піною, правильне нанесення шарів чорнової, чистової обробки сприяє хорошій теплоізоляції. Навіть якщо двері виходить на вулицю, завдяки укосів всередину не буде проникати холодне повітря. Шумоізоляція в разі використання надійних матеріалів також буде забезпечена.

Які бувають види

Види дверних укосів-ДЕКОРАТИВНЕ визначення. Їх відрізняють за тими матеріалами, що застосовувалися для фінішної обробки. Підготовка до її монтажу або нанесення схожі, відрізняються лише деталями.

Оштукатурені укоси не вимагають монтажу гіпсокартонних плит, але такий вид декорування більш трудомісткий. Поверхня потрібно ретельно обробити, всі щілини навколо дверей заповнити монтажною піною. Потім виставляють напрямні з боку зовнішнього кута, наносять ґрунтовку, чорнову і чистову штукатурку. Після її висихання поверхню вирівнюють за допомогою затірки і приступають до нанесення фінішних складів.

Таке оштукатурювання дозволяє домогтися гладкої рівної поверхні, яка може в подальшому залишатися без декорування. Можна використовувати забарвлення прорізів-досить простий спосіб, що не вимагає спеціальних навичок. Перевага в тому, що можна легко змінити колір або оновити стерту поверхню, перефарбувавши її.

Основні види дверних укосів створюють за допомогою додаткових елементів:

 • гіпсокартонна;
 • полівінілхлоридних панелей;
 • МДФ-панелей;
 • шпалери;
 • ламінат;
 • декоративного каменю, мозаїки та ін.

Вибір обробки дверних укосів повинен грунтуватися на особливостях приміщень, стильових перевагах і фінансових ресурсах. Якщо двері виходить на вулицю, не варто застосовувати гіпсокартон, шпалери і матеріали, що піддаються впливу вологи, температур. Умови, в яких будуть експлуатуватися двері і укоси, мають значення, і від них потрібно відштовхуватися. При обробці порожніх дверних прорізів виконують такий же перелік дій, але напрямні встановлюють на кути з обох сторін. У цьому випадку немає ніяких обмежень щодо вибору матеріалів.

Монтаж, обробка укосів дверей часто виконується під час ремонту, і це можна зробити і без допомоги ремонтників. Якщо господарі будинку або квартири не впевнені в своїх силах, можна найняти майстрів в ремонтно-будівельної компанії.

Догори