Зонування у ванній кімнаті

Перш ніж приступити до ремонту у ванній кімнаті, подумайте про свої звички. Проаналізуйте, як ви живете зараз: чи все вас влаштовує або є бажання щось поміняти? Наприклад, чи спокійно ви переживаєте літнє відключення гарячої води? Якщо немає, то при ремонті в квартирі вам потрібно встановити бойлер. І таких прикладів безліч. Давайте розберемося, без чого ніяк не можна обійтися у ванній, і як розмістити все необхідне.

Звичайно, важливу роль відіграє Кількість санвузлів і чи розділені ванна і туалет. Також важливі розміри і форма приміщень. Розглянемо стандартні ситуації, з якими стикається більшість людей.

Роздільний санвузол

Це найчастіший випадок. Якщо сім’я велика, то об’єднувати ці зони не варто: адже різним членам сім’ї одночасно можуть знадобитися і душ, і туалет.

Найнеобхідніше для ванної

  • Раковина

Якщо ванна кімната невелика, вибирайте варіант з меблями – це дозволить виділити місце для зберігання всього необхідного в зручних ящиках під раковиною. Розмір меблів і функціонал залежать виключно від ваших особистих переваг і вашої зручності.

Зонирование в ванной комнатеЗонирование в ванной комнате
Рада

Якщо ви зберігаєте у ванній багато речей, робіть меблі до підлоги-таким чином ви зможете максимально використовувати простір під раковиною.

  • Дзеркало над раковиною

Найбільш функціональними будуть дзеркальні шафки з вбудованим підсвічуванням-зберігайте в них необхідні у ванній дрібниці (косметику, зубні щітки, гребінці і т.д.).

Зонирование в ванной комнате Рада

Вибирайте більш плоскі шафки: в них поміститься значно менше речей, зате легко буде знайти і дістати необхідне, не розбираючи глибоку полицю і не ризикуючи впустити все в раковину.

  • Чаша ванни

Перш ніж вибирати чашу, подумайте, як часто ви використовуєте її за прямим призначенням. Це дуже важливо, адже вона досить громіздка і займає багато простору. Якщо ви переконані, що без неї не обійтися, розгляньте компактні варіанти. На ринку представлено досить багато мініатюрних і комфортних моделей.

Зонирование в ванной комнате Рада

При виборі ванни не проходьте повз кутових варіантів-часто вони економлять простір, займаючи менше місця, і при цьому зручні навіть для високих людей.

  • Душова кабіна

Тут все просто: якщо ви розумієте, що чаша ванни вам не потрібна, сміливо вибирайте душову кабіну.

Зонирование в ванной комнате

Господарська зона з пральною машиною

Є два варіанти її розміщення. Перший-поставити машину в комплексі з меблями під стільницею раковини. Другий варіант-винести господарську зону окремо. Якщо ви віддаєте перевагу останній спосіб, продумайте заздалегідь, як ви підведете комунікації (воду і фанову трубу).

Окремий санвузол

  • Унітаз

Це, звичайно, основний аксесуар в приміщенні. Тут вибирати можна тільки між окремо стоячим унітазом і системою інсталяції з підвісною чашею. Незалежно від вашого рішення використовуйте зону над унітазом. Якщо вам потрібен бойлер-це саме відповідне місце. Якщо ні-розмістіть тут меблеву шафу для запасів побутової хімії та туалетного паперу.

  • Гігієнічний душ

Розташуйте його в безпосередній близькості від унітазу.

Зонирование в ванной комнате

Якщо у вас суміщений санвузол, то розміщення предметів може бути таким же, як і у випадку з роздільними зонами. Якщо простір дозволяє, замість гігієнічного душу встановіть повноцінне біде.

У великих квартирах плануванням часто передбачені великі ванна і туалет при спальнях (іноді суміжні) і окремий, так званий гостьовий, санвузол. Він часто розташований недалеко від входу в квартиру і загальних зон (кухні і вітальні). Для таких планувань також є кілька порад:

  • Влаштуйте господарську зону в гостьовому санвузлі. Часто архітектура дозволяє зробити приміщення трохи більше за рахунок коридору-це дозволено за нормативами;
  • Розмістіть душову зону в гостьовому санвузлі. При наявності великої родини це точно не буде зайвим;
  • Якщо простір гостьового санвузла невелика і немає можливості його збільшити, все одно встановіть там хоча б невелику раковину.

Зонирование в ванной комнате

Незалежно від кількості і розмірів санвузлів у вашій квартирі використовуйте простір по максимуму, адже немає нічого кращого функціональних і зручних приміщень.

Рада

Якщо простір кімнати дозволяє, задумайтеся про пристрій душової зони. Такий прийом дозволить зробити ванну кімнату візуально більше.

Догори